top of page
Screen%20Shot%202020-11-16%20at%2015.55_

אוכלים ביחד מרחוק

 

Asset 25@300x.png

בין ה 10 -14 לינואר יתקיים הפיילוט המרגש של BENTO, תשעה כבר הצטרפו ונשמח שגם אתם תהיו איתנו. ארזנו תשובות לשאלות שבטח תרצו לשאול לפני שאתם מתנדבים. ב 6 לינואר נקיים זום הכרות טעים במיוחד ;) בו נספר בהרחבה ונענה על כל השאלות שעוד יעלו לכם 

 למה צריך את הפיילוט שאתם רוצים שאתנדב אליו?

 

כל רעיון או יוזמה חדשה שמפתחים חייבת לפגוש אנשים אמיתיים, צרכנים עתידיים, כחלק מתהליך הפיתוח. המטרה היא לבדוק היתכנות וללמוד את האתגרים שעוד לא חשבנו עליהם בעצמנו ועשויים לצוץ תוך כדי הפיילוט על מנת לשנות, לדייק ולשפר את המערכת לפני שיוצאים לדרך.

homepage + phone.png

אז מה הרעיון? מה זה בנטו ואיך זה עובד?

בנטו היא אפליקצית שיתוף ארוחות על בסיס מכנה משותף של זמן, העדפות תזונתיות ומיקום. 

 

איך זה עובד בשלושה משפטים:

 

 • מתארגנים בקבוצות של שניים עד חמישה בשלנים על בסיס ימים, דיאט סטייל ומיקום

 • כל אחד מבשל פעם בשבוע לכל חברי הקבוצה

 • כל אחד מחברי הקבוצה דואג למסור את קופסאות הבנטו לחברי הקבוצה ביום התורנות.

איזה אנשים אתם מחפשים?

 • א.נשים שחשוב להם לאכול אוכל בבישול ביתי אבל אין להם זמן לבשל מידי יום

 • א.נשים שלוקחים אוכל לעבודה ולאוו דווקא את האוכל של הילדים

 • קבוצה של א.נשים שנפגשים כל יום במקום העבודה/לימודים

 •  א.נשים שעובדים מהבית ומזמינים וולט/תן ביס יותר ממה שהיו רוצים

 • א.נשים שאוהבים לאכול ומחפשים גיוון ורעיונות חדשים

 • א.נשים שיכולים לסחוף אחריהם עוד אנשים

 

מה כוללת ההתנדבות?

 • בטופס ההרשמה תוכלו לבחור באילו תאריכים יהיה לכם נוח להצטרף לפיילוט. האפשרויות הן: 27-31/12/2020 פגישת הזום תתקיים ב 23/12 ב 21:00 או 10-14/1/2021 פגישת הזום תתקיים ב 6/1/2021 ב 21:00

 • בפגישת הזום הכרות הטעימה במיוחד נציג בפניכם את התוכנית לשבוע הפיילוט - נוכחות חובה!

 • בהתאם לתשובות שתענו טופס ההרשמה, אנחנו נשדך אתכם לקבוצות על פי ההעדפות הקולינריות והמיקום הגיאוגרפי שלכם. יהיו 2 סוגים של קבוצות: קבוצת משרד/מקום עבודה וקבוצת שכונה

 • בשבוע הפיילוט אנחנו הולכים לשחק ״משחק״ בן חמישה ימים . המשחק ידמה את השימוש באפליקציה. במקום אפליקציה נשתמש בכלים דיגיטליים קיימים כמו: קבוצות וואטסאפ, קבצי אקסל ושאלונים, וכלים פיזיים כמו: פתקים, מדבקות, קופסאות (אנחנו נספק לכם) ועוד.

 • מעבר לארוחות המפנקות שתאכלו במהלך השבוע הזה, תתבקשו לענות על שאלונים ולתת משובים יומיומיים.  

 

איך הארוחה תגיע אלי? 

אם תהיה בקבוצת משרד, יש לסמן זאת בטופס ההרשמה, המקרר המשותף במשרד ישמש כנקודת פיזור ואיסוף.

אם תהיה בקבוצת שכונה, בטופס ההרשמה לפיילוט תתבקש לבחור איך ומתי תרצה לקבל את הארוחה וגם איך תרצה למסור את הארוחה ביום שבו אתה אמור להאכיל את חברי הקבוצה.

מה יוצא לי מזה?

 

דמיינו שביום ראשון תאכלו אינג׳ירה אתיופית שהכין יוסי, ביום שני קארי תאילנדי שהכינה רותי,  בשלישי סינייה כבש שהכין מנשה, ברביעי סושי לפנים של איילת, ובחמישי, מה תכיני את.ה?

 

מה בעצם נדרש ממני?

 • להכין ארוחה אחת לחמישה אנשים ביום שתבחר ולארוז אותה יפה יפה בכלים שאנחנו נספק

 • לשמור על הגיינה בזמן הבישול והאריזה 

 • למלא שאלוני משוב בכל יום

 

ואם אני לא אלוף במטבח, האם אוכל להשתתף בפיילוט?

ברור! בנטו מיועדת לאנשים אמיתיים. גם אם אתה לא שף או אלוף במטבח תוכל להתנסות ולבשל אוכל של בית. צריך עזרה? תקבל הדרכת שף, מענה לשאלות, מתכונים והמלצות

 

נשמח מאוד אם תצטרף אלינו.

ההצטרפות לפיילוט בהרשמה מראש ממש >> כאן

 

אבל עם עוד לא השתכנעת אז ענינו על עוד כמה שאלות 

 במה בנטו שונה מהאפליקציות האחרות?

 

לא קיימות היום אפליקציות דומות. בנטו מיועדת לאנשים שמבינים את החשיבות של אוכל ביתי, מבושל בכמויות קטנות. בנטו מחברת ומתאימה בין בשלנים ביתיים ומאפשרת להם לחלוק טעמים חדשים, לשתף במתכון חדש או במסורת משפחתית. בנטו שואפת לטפח ערבות הדדית בקהילה אמיתית ולא מדומיינת. היחס בבנטו הוא אחד לארבע כלומר, כל אחד מבשל יום אחד לעוד ארבעה אנשים ואוכל במשך ארבעה ימים אוכל שאחרים בישלו. זוהי קהילה חדשה של בשלנים שמשתפים ונהנים מכל העולמות. 

אם זה ככה, אז ממה תרוויחו?

 

למעשה אנחנו עדיין לא בטוחים. זו הסיבה שאנו מפעילים את הפיילוט. אנו מגבשים כל מיני רעיונות ומודלים כלכליים ונבחן אותם יחד איתכם. עזרתך חשובה לנו מאוד ואנו מעריכים אותה מאוד.

אני גם ככה מבשל.ת לילדים כל יום איך זה בדיוק חוסך לי עבודה?

בשלב הפיילוט בנטו מיועדת לאינדיבידואלים, אנו עובדים במרץ על גירסה למשפחות או קבוצות. בינתיים בנטו לא תחסוך לך עבודה אבל בהחלט תשדרג לך את התפריט האישי שלך. 

 

איך אתם שומרים על בטיחות המזון/על הבריאות של הסועדים במיוחד בזמן הקורונה?

במפגש זום הכרות אנחנו ניתן את כל ההנחיות לבישול ארוחה בטוחה בריאותית.  אין לנו דרך להבטיח מראש שזה אכן מה שתקבל אבל אנחנו מניחים שכל מי שיצטרף יבוא בכוונה טובה. בנוסף, אחרי כל ארוחה שתאכל נשלח לך שאלון משוב אנונימי, ממש כמו שיהיה באפליקציה.

 

אם אני לא יכול לבשל ביום שנקבע לי, מה אעשה?

בשאלון שתמלא תוכל לבחור את היום המועדף עליך לבישול. אנחנו נעשה את מירב המאמצים שתקבל מה שביקשת!

 

מה אם אני מתחרט ומחליט לפרוש אחרי יומיים?

אין אצלנו עונשים :) אבל אנחנו מניחים שאם תצטרפו אז אתם בעניין של לעזור לנו. הצלחת הפיילוט תלויה בשיתוף ופתיחות שלכם. אנחנו נעשה מאמצים שתחזיקו מעמד עד הסוף ואפילו תהנו. אנחנו מקווים שבסוף השבוע תשאלו אותנו אם אפשר סיבוב נוסף:)

 

ומה אם הארוחות שאקבל לא יהיו לטעמי?

במהלך השבוע הזה, ישלח מידי יום טופס משוב מפורט למילוי על הארוחה שאכלת. המשובים יעזרו לנו לפתח את האלגוריתם של בחירת השותפים לקבוצה ודירוג המבשלים.

 

ואם אני לא רוצה שידעו איזה ארוחה אני הכנתי ואני לא רוצה להכיר את חברי הקבוצה?

בנטו היא קהילה של בשלנים, מאחורי כל מנה עומד אדם והמטרה היא להכיר ולחלוק מתכונים, טעמים וחוויות. אז אם אתה בקטע של אנונימיות, בנטו לא מתאימה לך. מה שכן, המשוב שתמלא על הארוחות של חברי הקבוצה שלך כן יהיו אנונימיים.

 

רגע,  מי אתם בכלל?

WhatsApp%20Image%202020-11-18%20at%2009.
מירב אוחיון- תמונת פרופיל.jpg

אני איתי פרקש,שף ויזם חברתי, במהלך השנים הקמתי מיזמים חברתיים שונים לכולם מחנה משותף, איך אוכל יכול לשפר את איכות החיים של אנשים. בין המיזמים, בית ספר לטבחים לצעירים בסיכון, ארוחות בריאות לתלמידי תיכון, עבודה חברתית עם השף ג׳ימי אוליבר ועוד.

 

כשמירב סיפרה לי על בנטו, לא הססתי לרגע, זוהי הזדמנות ליצור קהילה קולינארית חברתית חדשה. למזון השפעה אדירה על איכות החיים של האנשים ואני שמח להיות מהמיזם הכל כך חשוב הזה.

 

אני מירב אוחיון מעצבת ויזמית , מוזמנים לחטט ולהתרשם פה > www.meiravohayon.com. עד לא מזמן עיצבתי תיקים ותכשיטים, תפאורה ותלבושות ועוד עד שהחלטתי לא עוד :)

 

לפני כשנה סיימתי לימודי תואר שני בעיצוב משולב ב HIT במהלכם פיתחתי מספר פרויקטים חברתיים - אחד מהם הוא בנטו. את איתי פגשתי במסגרת הועד המרכזי של בי״ס ניצנים (הוא היו״ר) ומיד זיהיתי שיש עם מי לדבר והזמנתי אותו להצטרף אלי להמשך הפיתוח של בנטו.

מקווים שהצלחנו לענות לך על כל השאלות. נשמח מאוד אם תצטרף אלינו.

ההצטרפות לפיילוט בהרשמה מראש ממש >> כאן 

presentation 64 copy.png

החלטת לא להרשם? חבל! נשמח אם תסביר לנו למה כדי שנשתפר : )

תודה לך

bottom of page